8

Čo nás rozdeľuje a čo nás spája

marec 2015

Biele a čierne slony.

Je to už dávno, čo boli všetky slony len biele alebo čierne. Ostatné zvieratá milovali, no ony sa navzájom nenávideli, a preto sa spolu nestretávali. Čierne slony žili na jednej strane džungle a biele na opačnej strane. Raz sa čierne slony rozhodli zabiť všetky biele slony a biele slony sa rozhodli zabiť všetky čierne slony. Slony z oboch skupín, ktoré si priali mier, sa rozhodli odísť hlboko do džungle a nik ich už viac nevidel. Začala vojna. Trvala tak dlho, pokiaľ ani jeden slon neostal nažive. Nejaký čas sa na zemi neukázal žiaden slon. Až jedného dňa vyšli z džungle potomkovia mierumilovných slonov. Mali šedú srsť.

cl2_1

Príbeh o nevidenej

jún 2017

“Chcem ti rozpovedať príbeh O nevidenej.”

“Čo o nevidiacej?”

“Nevidenej.”

“Aha. A myslíš že to niekoho bude zaujímať? Toľko príbehov už je. Ľudia píšu ako najatí a myslia si, že práve ich kniha je dôležitá.”

“Hej ono je treba veriť aj v to, že tie tvoje slová sú práve pre niekoho dôležité. No nemysli si. Každú chvíľu samu seba zastavujem čokoľvek napísať spraviť. Je to taká forma zmrazenia. Vo vnútri sa deje veľa, no neurobíš v konečnom dôsledku nič. Len prejde čas a ty si uvedomíš, že si zase nič nenapísala.”

“Hm tak vidíš…čo si to vlastne chcela písať?”

“Príbeh o nevidenej. Neviem ešte o čom presne bude, len viem, že chce ísť von :)”

“Tak čo ako začneš? Kde bolo tam bolo? Alebo niekde pri svojom detstve?”

tapeta domov

Skala

september 2018

(english below)

Skala.

Nehybná skala.

A nie je malá.

Obrovská nehybná skala.

Stojí nemenne, stojí.., stojí..

Odráža mi v srdci moju nehybnosť.

Skalnatá hora je bariérou,

Skalnatú horu v sebe ako prekážku máš, prekážku k šťastiu.

Čo spravíš? Čo spraviť?

8

ZABUDLI SME BYŤ len ĽUĎMI, A ĽUDSKOSŤ SPOLU ZDIELAME napriek rozdielom.

máj 2017

(…)

Dovoľme žiť ľudskosť sebe aj druhým.

V ľuďoch je obrovská rôznorodosť. Svet je rôznorodosť, každý jeden z nás predstavuje rôznorodosť sveta. Rôznorodosť, ktorá sa nedá zastaviť/zadržať na jednom uhle pohľadu, alebo na dohode dvoch pohľadov. Pravda nepatri ani jednej časti samostatne, ani dvom dohodnutým častiam rôznorodosti, ale procesu vzťahovania sa navzájom. Pravda existuje, no nemôžeme ju vlastniť.

3

Zamilovanie je volanie lásky

november 2018

Z lásky k láske

Z lásky k láske chcem text „Zamilovanie je volanie lásky“ poslať do sveta. Dnes som opäť stretla svoje „nie tak dávne“ staré ja, ktoré „rozumie čo láska je“, má o nej už reálne predstavy, ide za ňou a napĺňa slová, ktoré už toľko krát počulo od okolia, blízkych, iných rozumných. Ako ju vytvárať/pestovať/udržiavať.